Maldonado volt a leggyorsabb a harmadik tesztnapon

Nyomtatás

altA Williams pilótája, Pastor Maldonado futotta Barcelonában a leggyorsabb kört csütörtökön.

Három tesztnap, három pilóta az élen. Sebastian Vettel és Nico Hülkenberg után csütörtökön Pastor Maldonado végzett az élen.

A Williams pilótája szuperlágy gumikon 1:22.391-es körével a barcelonai teszt eddigi leggyorsabb körét futotta meg. Maldonado ma kapott először lehetőséget, hogy tesztelje a kocsit. Mögötte Michael Schumacher végzett, szintén szuperlágy gumikon. A mai nap legszorgalmasabb versenyzőjének ő bizonyult a maga 127 körével. Kamui Kobayashi lett a harmadik, aki miatt a tesztet egyszer meg kellett szakítani. A negyedik kanyarban elhagyta a pályát, kifogyott az üzemanyag az autójából. A McLarent ma Jenson Button vezette, aki a negyedik helyen végzett másfél másodperccel Maldonado mögött. A Toro Rosso pilótájának, Jean-Eric Vergne-nek már két másodperces lemaradása volt Maldonadóhoz képest.

De még így is gyorsabb volt, mint Felipe Massa. A Ferrari a harmadik tesztnapon is küzdött az autóval. Az olaszok programja ma is a minél több adat gyűjtése volt. Massa főleg 10 körös etapokat teljesített napközben - főleg a kemény abroncsokon. Délelőtt aerodinamikai teszteket hajtottak végre. Volt egy kisebb mechanikai probléma, de hamar orvosolni tudták. Az "ebédidő" körülbelül két órásra nyúlt, mert több beállítást is megváltoztattak az F2012-n.alt

A piros zászló is előkerült Massa miatt, amikor az edzés végén megállt a boxutca kijáratánál, a Ferrari is üzemanyagtesztet hajtott ma végre. „Még mindig sok munka vár ránk, de fejlődünk.”- adta közzé a Twitter-en a Ferrari.

A Red Bull szerelőinek is akadt dolga a mai tesztnapon. Új kerékanyát használnak, amivel nap közben többször is probléma volt. Negyed órával a teszt vége előtt a hármas kanyarban Mark Webber autója is megállt. Ismét piros zászló következett. A problémák ellenére Webber 97 kört teljesített.

A Marussia pilótája, Timo Glock megpördült a pályán, ekkor is előkerült a piros zászló. Webberrel és Kobayashival ellentétben Glock be tudta vinni kocsiját a bokszba. A nap ötödik piros zászlaját Paul Di Resta miatt lengették, aki elhagyta motorborítása egy részét.